Vánoční koncert smyčcového kvartetu Gamavilla

28.12.2013 28.12.2013

V sobotu 28. prosince 2013 v 18 hodin vystoupí v vaší skromné grygovské kapličce sv. Jana Nepomuckého kvartet Moravské filharmonie Olomouc.

Gamavilla Quartet

  • Vladislav Kvapil, housle (ředitel Moravské filharmonie Olomouc)
  • Vít Mužík, housle
  • Marián Pavlík, violoncello
  • Gabriel Pavlík, viola (největší žijící grygovský hudebník, který se zasloužil o to, že takto známý soubor zavítá do naší skromné kapličky 🙂

Gamavilla_Quartet
Gamavilla Quartet je soubor předních hudebníků Moravské filharmonie Olomouc, jednoho z nejvýznamnějších orchestrů České republiky. Vznikl v roce 1998 a od počátku své činnosti věnuje velkou pozornost interpretaci klasické hudby období od renesance po romantismus a interpretaci hudby 20. století. Soubor s velkým úspěchem interpretuje také jazzové skladby a zabývá se klasickou tvorbou ovlivněnou jazzem. Významnou součástí repertoáru jsou také aranžmá evergreenů skupiny Beatles a slavných skladeb světově proslulého amerického skladatele G. Gershwina v úpravách pro smyčcové kvarteto.

Kvarteto má za sebou řadu úspěšných vystoupení v ČR i v zahraničí včetně koncertů na významných hudebních festivalech. Natáčelo pro Českou televizi a Český rozhlas. Nahrávka přímého rozhlasového přenosu v červnu 2004 pro Český rozhlas Praha a Slovenský rozhlas Bratislava byla odvysílána v rámci EBU do celé Evropy a získala kladné hodnocení odborné kritiky.

Gamavilla Quartet se také podílí na koncertních turné velkých světových hvězd populární hudby. V roce 1999 účinkovali na koncertech v SRN a Švýcarsku se slavnou houslistkou Vanesou Mae a v roce 2005 na evropském turné hvězdy popmusic Roda Stewarta.