Rodinné centrum

PNG logoRodinné centrum Grygov z.s.  je nezisková organizace, která navazuje na historické působení Baby klubu, který se od roku 2007 pod vedením Ivany Bartíkové věnoval převážně dětem do 3 let a provozoval pro ně jednou týdně cvičení s rodiči. V roce 2009 správu Baby klubu převzaly Kateřina Chramostová a Zlatka Hlaváčová, které se stále převážně věnovaly dětem do 3 let, provozovaly cvičení dětí a rodičů, dopolední, odpolední hernu a kreativní dílnu v nově otevřené klubovně.  Dalším významným historickým bodem byla v roce 2010 registrace Baby klubu jako občanského sdružení a rozšíření o akce pro rodiny s dětmi. Tyto akce se setkaly s velkým úspěchem. Probouzení a uspávání broučků, drakiáda, čarodějnický rej patří již mezi významné společenské akce Grygova a především dětí.

Rodinné centrum Grygov – RCG a jeho nynější podoba se začala připravovat v roce 2012. Reagovali jsme na potřeby občanů Grygova a to především dětí. Chceme pokračovat v dobře zavedené tradici a nabízet a pořádat takové aktivity, abychom se stali potřebnou organizací pro všechny občany Grygova a jeho blízkého okolí. Našim cílem je poskytnout maminkám/tatínkům na mateřských a rodičovských dovolených možnost trávit se svými dětmi svůj čas aktivně, dětem předškolního a mladšího školního věku zajistit smysluplné prožívání jejich volného času a svými činnostmi působit i na mezigenerační rodinu.

Mezi pravidelné aktivity RCG patří cvičení pro rodiče s dětmi do 3 let, herna a kreativní dílna pro děti v klubovně RCG ( Dům služeb), rytmika pro děti předškolního věku, angličtina pro děti od 4 let, notička – flétnička pro děti od 3let, mažoretky pro dívky od 6 let, cvičení pro maminky s kočárky a tematické večery pro rodiče. RCG pořádá i akce pro celé rodiny (broučkiády, drakiády, čarodějnice, koloběžkiády, dýňový jarmark, vánoční zvonění, mikulášská besídka, …), kde principem jsou společně strávené chvíle dětí a rodičů, prarodičů, kamarádů, sousedů a všech, kteří se rádi baví a smějí.

RCG je organizací, která stále hledá nové podněty pro zlepšování života rodin, dětí a občanů z Grygova a blízkého okolí a také organizací, která přivítá každou aktivní maminku, babičku, ale i aktivní tatínky, dědečky, prostě každou osobu, která se chce zapojit do našich činností nebo by ráda své umění, dovednosti a zkušenosti předala ostatním.

Příměstské tábory 2021 GRYGOV

 

Vše o nás a našich aktivitách naleznete:

Aktuální články

Nic nenalezeno