Šachy

Šachy mají v Grygově dlouhou a slavnou tradici. Snad žádná malá obec v České republice se nemůže pochlubit takovým rozsahem šachových aktivit, a proto Grygov skutečně zaslouží neformální název „šachová obec“. Hrálo zde již mnoho šachových velmistrů, mezi nimi např. i současný nejlepší český šachista David Navara (na obrázku z grygovské sokolovny v popředí vlevo, za ním v bílém Vlastimil Jansa, druhý nejlepší hráč světa v kategorii seniorů).

navaraZásluhu na mimořádné pozici Grygova v šachovém dění mají obětaví dobrovolníci z řad občanů a především občanské sdružení Agentura 64 Grygov, které organizuje šachové dění v celém středomoravském regionu. Pod jeho hlavičkou hraje několik šachových družstev, které se účastní turnajů na úrovni extraligy (A 64 VALOZ Grygov), II. šachové ligy (A64 PROCLIENT Grygov B) a okresního přeboru (A 64 Grygov C). Snad jen v Grygově se může stát, že vedle sebe v místnosti sokolovny probíhá za účasti družstev A 64 Grygov současně turnaj extraligy a okresní přebor, tedy republiková nejvyšší a nejnižší soutěž. Naši nejmladší šachisté reprezentují agenturu i obec pravidelně na Mistrovství mládeže Moravy a Slezska a dosahují slušných umístění také v rámci Grand prix mládeže v rapid šachu. Každoročně se též v Grygově koná tradiční Vzpomínkový šachový turnaj seniorů.

Agentura 64 Grygov se také věnuje práci s mládeží. Šachové kroužky fungují již tradičně na školách v Olomouci pod názvem Šachová škola Chytré hlavičky a v Grygově (Šachový klub). Právě díky její činnosti ve spojení s obětavými dobrovolníky z řad našich občanů má Grygov v šachovém dění zcela výjimečné místo v rámci našeho státu.
Kontakt na Agenturu 64 Grygov:
Ing. Jakub Fuksík
E-mail: a64@proclient.cz
WWW: www.a64.cz
Kontakt na vedoucího místního šachového kroužku:
Jaromír Odstrčil
tel. 585 393 281
Grygov, Valentova č. 158

Aktuální články

Nic nenalezeno